Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty Grammar & Writing Practice

Nowość
Egzamin ósmoklasisty Grammar & Writing Practice
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 47,50 PLN
Producent: Macmillan
Status: Dostępny w księgarni
Dostępność: 7
Wysyłka: 11,99 PLN (przedpłata) 18,00 PLN (pobranie)
Opis

rammar & Writing Practice to nowe zestawy zadań autorstwa dr Moniki Cichmińskiej, które wesprą uczniów klas ósmych w przekrojowej powtórce z gramatyki oraz poprowadzą ich przez naukę tworzenia wypowiedzi pisemnych. To doskonale przemyślany materiał, oparty na potrzebach zgłaszanych przez nauczycieli oraz na analizach egzaminów ósmoklasisty z pewnością będzie niezastąpioną pomocą podczas lekcji w klasie.

Część gramatyczna składa się z 10 rozdziałów, z czego każdy zawiera zadania w formacie egzaminacyjnym, które pozwolą uczniom na przećwiczenie i powtórzenie konkretnych struktur gramatycznych:

  • dwa pierwsze zadania mają charakter aktywnej powtórki, w której uczniowie zachęcani są do pracy (samodzielnej lub w parach) poprzez pytania dotyczące podanych odpowiedzi (poprawnych i niepoprawnych),
  • w kolejnych zadaniach uczniowie powtarzają te same struktury, ćwicząc je w otwartych zadaniach egzaminacyjnych,
  • ostatnie zadanie wymaga od uczniów zastosowania przećwiczonych struktur w celu stworzenia krótkich wypowiedzi pisemnych.

Część na ćwiczenie umiejętności pisania obejmuje 6 zestawów zadań, którepokazują uczniom krok po kroku jak napisać wybraną pracę pisemną (wiadomość e-mail i wypowiedź na blogu). Wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, stopniowo od zadań zamkniętych do zadań otwartych, pozwoli uczniom zapoznać się z kilkoma modelami wypowiedzi, a także przećwiczyć, a następnie samodzielnie zastosować język funkcyjny oraz środki językowe (gramatyczne i leksykalne), które mogą pojawić się w zadaniach egzaminacyjnych.

Parametry
Podstawowe
WYDAWNICTWO:Macmillan
ISBN:9788381525220
ROK WYDANIA:2021
OPRAWA:Miękka
ILOŚĆ STRON:95
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy